Smoothie maker DOMO DO492BL

ByKubaSalek

Smoothie maker DOMO DO492BL

DOMO DO492BL – recenze a test

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Shrnutí mixéru

Mixér disponuje výkonem 300W, což je k jeho velikosti pochopitelné. Valná většina produktů v recenzi má výkonnost na zcela jiné úrovni, ale to je k jejich vyšší ceně pochopitelné. V porovnání s ostatními je mixér relativně slabší, ale i tak si poradí s mixováním i velmi odolných potravin. Výkon motoru si poradí i s tvrdými ingrediencemi typu mraženého ovoce, ledu a ořechů.

Množství otáček se pohybuje v rozmezí 17 000 až 25 000 otáček za minutu, což je na tak malý mixér velmi slušné číslo. Suroviny jsou tak namixované v relativně krátkou dobu v poměrně dobré kvalitě. Cena mixéru okolo 1000 Kč je velmi slušná a poměr cena/výkon je na vynikající úrovni.

Domo dodává s mixérem 3 nádoby. Já jsem na testování ve vzorku obdržel dvě nádoby. Jednu 400 ml a druhou 600 ml. Menší je ideální pro jednu osobu, když potřebuje rychlou svačinku do práce. Větší nádoba poslouží dobře i dvojici na dobré domácí smoothie. Velikostně jsou nádoby pod průměrem testovaných mixérů. Je to dáno tím, že DOMO je spíše smoothie maker a tedy rozměrově menší. Nádoba je v provedení z materiálu Tritan (TM), který je BPA free.  Nádoby navíc neabsorbují pachy a chutě z potravin. Navíc je možné jejich umytí v myčce.  Osobně jsem používal k omývání tekoucí vodu a mixovaný saponát v lahvi. Tato kombinace bohatě stačila. Nádoby jsou skvěle odolné proti rozbití a poškození. Můžete je bez nadsázky házet z balkonu a nic se jim nestane. Jsou navíc úžasně lehké.

Ovládání neumožňuje ovládání rychlostí. Je zde pouze jedno tlačítko PULSE, které po stisknutí začíná mixovat. Je možné jej stisknout několikrát po sobě na mix “drsnějších potravin”, nebo držet až do hladkého umixování. Mixér postrádá pokročilejší funkce automatického vypnutí a šlehání.

……………………………….

ParametrTento mixérPrůměr všech testovaných mixérů
VýrobceDOMO
Příkon300
Otáček za minutuaž 25 825 ot/za min.
Objem nádoby0,6 litru
Materiál nádobyplast
Nastavení rychlostiNE
Počet rychlostí1 pulsní
Automatické vypnutíNE
Pulzní spínačANO
Drcení leduNE
ŠleháníNE

Testovali jsme schopnosti mixéru

Tyto ingredience jsme zařadili do mixu:

Smoothie mixer – ingredience mixu.

Vzhledem k pouhému výkonu 300W se mixér směsí prokousával o něco déle, ale nakonec si s úkolem poradil. Jeho nevýhodou v tomto testu je, že disponuje pouze tlačítkem PULSE a nelze tak nastavit plynule otáčky, aby mixér zpracoval suroviny co nejefektivněji v předepsaném čase. Tento smoothie maker je zkrátka ideálním pro malé rychlý malý mix TO-GO a ne pro výkonové soutěžení v rychlém mixování. Hlučnost mixér během testu dosáhla 84 dB.

Co se týče čištění po mixování, mám trochu problém s větší nádobou. Pokud nevlastníte myčku, může to být opravdu problém. Zbytky mixu zůstávají na dně nádoby a pokud je necháte zaschnout, ulpívají na dně, kde tvoří shluky. To není přiliš dobré pro hygienu. Malé nádobky lze umýt i pod tekoucí vodou pomoci saponátu a houbičky bez problému. Na větší byste bez myčky potřebovali nejspíše drátěnou štětku.

Po umixování je situace snadná. Pouze odejmete spodní díl nádoby se sekáčkem a zakryjete víčkem. Mix je připraven a můžete vyrazit do víru života.

POROVNANÍ ČASU MIXU INFOGRAFIKA MOŽNÁ POZDĚJI

POROVNANI DAT MIXERU – INFOGRAFIKA – MOŽNÁ POZDĚJI -jmeno, cena, motor(w), blend time, typ nádob, největší nádoba objem, záruka v letech, hlud v dB, hvězdičky co se týče čištění…bude v tabulce a všech mixérů stejná…to je výhoda.

FOTO POROVNÁVÁ VELIKOST JEDNOTLIVÝCH MIXÉRŮ V CM INFOGRAFIKA možná později

DOMO má u nás dobrou pověst

Tento mixér je mezi spotřebiteli známou stálicí, kterou zná asi skoro každý nadšenec do mixování a krouhání ovoce. Na portálu HEUREKA patří mezi vůbec nejvíce kupované a oblíbené mixéry. Výrobce na to šel chytře a stvořil smoothie maker s nízkými náklady. Cena je položka, na kterou lidé stále velmi dobře slyší. Poměr cena výkon je zde naprosto neuvěřitelný. Mixér zaujímá exkluzivní místo ve velmi specifickém segmentu trhu. I proto je číslem 1 ve výběru mnoha lidí.

Naše hodnocení a závěr

Tefal BL 962 B38 má silný příkon a vysoký počet otáček za minutu. Díky tomu má velký výkon a zvládne namixovat i tvrdé suroviny za velmi krátkou dobu. Skleněná mísa je stabilní, ekologická, snadno omyvatelná a odolná proti poškrábání. Volit si můžete až z 10 rychlostí. Tento parametr však není nijak zásadní, protože si vystačíte s daleko méně rychlostmi, aniž by vás to nějak omezilo. Tento mixér má jedinou vadu a to, že neumí šlehat. Je vhodný především pro maminky s dětmi a náročnější uživatele, pro které je důležitější kvalita než cena a chystají se mixér využívat pravidelně. Pokud požadujete i funkci šlehání, doporučujeme se podívat například na mixér Philips HR3652/00.

Po více než 20 hodinách testování mixér DOMO DO492 BL a porovnání s ostatními mixéry, jsem došel k závěru, že tento mixér stojí za každou utracenou korunu. Mezi svými dvěma kolegy na prvních třech místech překvapuje svou nízkou cenou.

Když mixér používáte, pochopíte jeho potenciál. Opravdu ho nelze soudit jen dle vzhledu a malých rozměrů. Na svou velikost disponuje slušným výkonem 300W, úžasnou skladností a relativně snadnou omyvatelností. Za cenu kolem 1000 Kč dostanete mixér, který zvládne běžné výzvy mixování v solidní kvalitě a navíc o něm skoro nebudete vědět. Jeho skladnost a nenáročnost je skutečně perfektní a ušetří vám spousty času. V testu nenajdete žádný druhý mixér za tak dobré peníze.

 

 

 

ByKubaSalek

DISCLAIMER

Affiliate odkazy

Dle nařízení GDPR platného od 25.5.2018 by měl mít vlastník affiliate webu na stránkách tuto informaci. Tímto bych tedy rád zdůraznil, že některé odkazy na mých stránkách mohou být affiliate odkazy. To znamená, že v případě že kliknete na odkaz nějakého produktu a následně jej zakoupíte, půjde na můj účet určité procento z prodeje tohoto produktu, nebo produtků.

Pokud například objednáte mixér z alza.cz, znamená to pro mne provizi 5% z celkové částky ceny mixéru. Díky výdělkům mohu platit hosting a být za svou snahu odměněn finančním obnosem. Budu velmi vděčný, pokud na mé odkazy kliknete, neboť za hodnotu, kterou vám přináším, dostanu energii zpět od vás.

Mnoho odkazů je pouze informativních a nejde tedy o affiliate odkazy. Výdělečné jsou většinou odkazy na produkty.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný den

S pozdravem

Kuba

 

ByKubaSalek

Karamelové potěšení

 

 

 

 

 

Benefity: atraktivita, vysoko-proteinový, imunita

Ingredience:

 • 150 gramů brokolicových listů
 • 120 gramů ananasu
 • 1 lžíce lucuma prášku
 • 1 hrnek vody
 • 1 hruška – nasekaná
 • 1/2 hrnku kešu
 • 1 lžíce sekaného kokosu
 • 1 hrnek ledu

Kešu dodá smoothie bohatou karamelovou příchuť a antioxidanty, které chrání srdce. Kokos nabízí sladkou chuť a zdravý příjem tuků. Ananas, zelenina a hruška přidají zdravou dávku vitamínů, vlákniny, draslíku a pektinu. Brokolicové listy dodávají další živiny a speciální chuťový podtón.

Nutriční hodnoty:

249 kalorií, 12g tuku, 7g proteinů, 30g sacharidů na jednu porci. Počet porcí: 2

ByKubaSalek

Zelený kokosový nakopávač

Benefity: energie, imunita, nízké kalorie

Ingredience:

 • 165 gramů zelí
 • 1 pomeranč – loupaný
 • 1 lžíce chia semínek
 • 1 hrnek ledu
 • 120 gramů ananasu
 • 1 lžíce strouhaného kokosu
 • 1 hrnek vody

Toto zelené smoothie vás udrží v provozu hodiny a hodiny. Vše díky chia semínkům. Aztéčtí válečníci si chválili tato semena, protože jim dala vysokou dávku energie a výdrž na celých 24 hodin.

Kokosové vločky poskytují mnoho železa, proteinu, zinku a zdravých kyselin, takže nebudete mít hlad a nepocítíte únavu. Pomeranče spolu s ananasem přinášejí výbornou chuť a vitamín C.

Nutriční hodnoty:

115 kalorií, 4g tuky, 3g proteiny, 20g sacharidy na jednu porci. Celkový počet porcí: 2

ByKubaSalek

HISTORIE A VÝVOJ MIXÉRŮ

OldBlender

Znáte někoho ze svého okolí, kdo nezná slovo smoothie? Asi byste hledali těžko. Jde totiž v současný trend ve stravování, o kterém snad slyšeli už všichni. V Čechách si ho po ráno, nebo po náročném cvičení dopřává stále více lidí. Všechny generace si pochutnávají na dobrotě plné vitamínů, minerálů a vlákniny. Úsměvné je, že jsme objevili znovuobjevené.

Zpátky časem

Už naši předkové před stovkami let věděli, jak blahodárný účinek má rozmixované ovoce a zelenina. Největší boom smoothie každopádně nastal až ve 20. století v USA. Mohl za to počátek masového užívání lednic a mixérů ve 20. letech minulého století ve Spojených státech.

Jak přišly mixéry na tento svět

Mixéry jsou tu s námi už od roku 1856. Tehdy přišel chytrý pán Ralf Collier a vymyslel něco, co bychom dnes nazvali “míchač vajec“. Tento vynález si nechal patentovat. Pak to šlo ráz naráz:

 • 1857 – míchač vajec patent v USA
 • 1884 – Na základě svých otrockých zkušeností v pekárně, vynalézá W.Johnson systém na míchání pekařských ingrediencí.
 • 1885 – první velký elektrický mixér
 • 1908 – první elektrický stojanový mixér
 • 1920 – expanze mixérů do domácností
 • 1930 – mixéry do domácností levněji – jdou na dračku. I když je krize.
 • 1952 – první ruční mixér
 • 1954 – koupíte i jiný mixér, než bílý.

V současnosti se mixéry moc neliší od těch z roku 1930. Lidská kreativita pouze rozšířila pole jejich působnosti a způsoby použití. Původní idea mixéru byla kombinovat jídlo rychle. Stejné je to i dnes. Jen ještě efektivněji a rychleji. Díky Ralfovi Collierovi tak můžeme dnes mixovat právě třeba lahodného smoothie z ovoce a zeleniny.

 

Co je to smoothie?

Jde o nápoj mixovaný z čerstvého ovce, zeleniny, ořechů a jiných tvrdých plodů. Někteří doplňují mix dalšími potravinami zdravé výživy jako jsou obilniny (ovesné vločky) a kakaové boby. Frčí také kombinované koktejly, tedy smíchaná zelenina a ovoce dohromady.

Nápoj můžete různě dochucovat. Cukr, med, kakao, arašídové máslo. Fantazii se meze nekladou. Někteří fajnšmekři přidávají do smoothie jogurt nebo mléko. Velmi univerzální surovinou jsou pak jednoznačně banány. Ty slouží jako skvělá přísada a často zachraňují chuť a konzistenci u nepovedeného mixu.

 

V Čechách vede ovoce

Všeobecně lidé v Čechách raději volí ovocné kombinace. I když si rádi dají sem tam něco zeleného ze špenátu, nebo avokáda. Ovoce ale bezkonkurenčně vede. Lidé rádi vytváří ovocné pyré různých druhů a chutí. Některé kamenné obchody dokonce na smoothie staví svou živnost. Zejména v letních měsících tak narazíte na spoustu nadšenců s kelímkem v ruce a lahodným obsahem uvnitř.

“Chuť a konzistence jemného pyré ovládla sportovce, rodiny a nadšence do zdravého stravování.“

Spousta výživových poradců nedá na smoothie dopustit. Krom toho si život bez něj nedovedou představit další skupiny lidí. Namátkou:

 • Raw vegani (vitariáni) – smoothie perfektně ladí s jejich filosofií. Připravují jídlo pod 42 stupňů celsia.
 • Kulturisté, zápasníci, fighteři, bodybuildeři – do smoothie mohou přidat lehce proteiny, kreatin a další suroviny
 • Maminky – smoothie je ideální zdravá svačinka pro všechny členy rodiny včetně ratolestí

Více informací o smoothie se dozvíte ZDE.

Příprava smoothie doma

Při cenách smoothie v kavárnách a speciálních barech kolem 100 Kč vyvstává otázka, zda není lepší smoothie připravit doma. Příprava domácího smoothie je jednoznačně výhodná.

Co k tomu budeme potřebovat?

K výrobě smoothie toho není potřeba mnoho. V podstatě stačí obyčejný mixér pro kuchyňské použití. V dnešní době jsou stolní mixéry vyráběny i s ohledem na výrobu smoothie doma. Nutno podotknout, že některé dokáží vyrobit skutečně nejparádnější lahodné mixy v pár minutách.

Současný trend

Mnoho lidí trendu smoothie propadlo. Právě pro ně jsou určeny speciální smoothie makery. To jsou zjednodušené a zmenšené varianty stolních mixérů určených výhradně pro výrobu smoothie a koktejlů.

Nejvychytanější varianty umožňují mixovací nádobku po dokončení mixování odšroubovat a použít ji jako sklenici. Její tvar bývá uzpůsoben drážkám v autě. Také je možné je opatřit víčkem, takže mix může cestovat kamkoliv s vámi. Máte tedy přísun vitamínů a živin neustále při sobě.

Výroba je velmi jednoduchá

Kromě mixéru nebo smoothie makeru budeme potřebovat na přípravu ostrý nůž a prkénko. Příprava je jednoduchá. Vezmete ovoce a zeleninu a nakrájíte na je na drobné kousky, aby si s nimi mixér dobře poradil. U stolních nemusíte krájet tak precizně, protože jejich výkon a větší nádoba zvládnou bez problémů. Výslednou směs pak jen vložíte do mixéru a umixujete do vynikající lahůdky.

Triky pro zahuštění

Lidé přidávají do mixů smetanu, nebo jogurt, aby byl mix krémovější. Kdo nechce přidávat žádné mléčné výrobky, může zvolit například špenát. Ten díky vláknině výsledné dílo také dobře zahustí.

 

Smoothie ve fitness

Podstatou smoothie je jeho rozmixování do hladka. Koneckonců je nazváno dle anglického slova “smooth“, což znamená hladký. Nápoj z vyrobený v mixéru může sloužit nejen jako svačinka. Stejně tak dobře slouží jako součást tréninkového plánu vašich workoutů a cvičení. Stačí přidat proteinový prášek, nebo jiný suplement pro výrobu energeticky bohatého mixu pro vaše tělo a svaly. Vitamíny, vláknina, enzymy, minerály a další látky jsou vítaným pomocníkem za vysněnou formou.

 

Doma tedy můžete připravit rozličné smoothie a koktejly z ovoce a zeleniny. Fantazii se meze opravdu nekladou. Pro inspiraci můžete navštívit naši sekci recepty.

Vyberou si jak zastánci klasických pokrmů, tak i hledači exotických novinek. Každý má svůj styl a stejné platí o mixérech, ve kterých budete nápoje připravovat. Každému sedí jiný styl a parametry. Pro inspiraci mrkněte na sekci Testy a recenze mixérů.

Druhy mixérů

V zásadě můžeme mixéry rozdělit do tří kategorií:

 • Stolní mixéry – mají své pevné místo na lince v kuchyni. Kromě přípravy smoothie mají univerzálnější využití.
 • Smoothie maker – mixér speciálně určený pro výrobu smoothie.
 • Tyčový mixér – používá se primárně při zahušťování polévek a omáček

Stolní mixér

Výkon a univerzálnost jsou hodnoty stabilního stolního mixéru. Ty nejlepší smoothie vznikají právě v tomto druhu mixérů. Jsou nedílnou součástí ovocných a zeleninových barů, kde mají většinou k dispozici nejvýkonnější mixéry. Výsledný produkt pak stojí za to.

Vlajkové lodi mezi stolními mixéry

Za světovou jedničku ve světě mixérů je v současné době považován Vitamix následován jeho odvěkým rivalem Blendtec. Dá se říct, že tyto dvě značky udávají tempo ostatní konkurenci a jsou dobrým příkladem toho co má dobrý stolní mixér zvládnout. To znamená, že co mu dáte k umixování, to umixuje. Rychle, efektivně a v perfektní kvalitě.

VIDEO: Konkurenční video od Blendtecu. Tady to odnesl plumber 😀

VIDEO: Zde odpověď amerického propagátora Henryho na reklamní kampaň Blendtecu.

Je skvělé vidět, že i když jsou konkurenti, mají stále smysl pro humor.

Pokud tedy chcete mixovat ovoce a zeleninu v té nejlepší kvalitě a nebojíte se připlatit, pak je stolní mixér jasná volba. Mrkněte pro více informací do mé recenze stolních mixérů.

Smoothie maker

Jak už bylo řečeno výše. Maker je trendem současné doby. Je kompaktní, malý a cenově výhodný. Svůj mix můžete odnést prakticky ihned s sebou. Jejich údržba a mytí také nezabere moc času. Koneckonců nejsou nijak velké, takže vymyjete vodou za pár desítek vteřin.

Vlajková loď mezi makery

Jednoznačně Nutribullet. Stejně jako kraluje Vitamix u stolních mixérů, tento maker je číslo jedna ve své kategorii. Nejlepší výkonný a kompaktní mixér, který seženete.

Vitariání jsou s mixéry jedna ruka

Vitariání jsou specifická partička nadšenců do zdravého jídla. Jejich filosofií je příprava takzvaného živého jídla. Věří v sílu enzymů ukrytých v potravinách. Proto také nikdy nepřipravují potraviny při teplotě nad 42 stupňů celsia.

Mixéry na ovoce a zeleninu jsou nedílnou součástí jejich každodenního života. Být vitarián totiž obnáší obrovskou disciplínu při máčení ořechů, semen a luštěnin. Každopádně jde o velmi zajímavý směr, který má obrovský potenciál. Jak pro lidi na dietě, tak i bodybuildery a lidi pod namáhavou fyzickou zátěží.

Mimochodem, víte jak poznáte, že jste u vitariána doma? Jednoduše v kuchyni bude máčet luštěniny, nebo ořechy a na lince bude stát pravděpodobně Vitamix, nebo Blendtec. Berte to prosím s trochou nadsázky i když toto tvrzení není zas tak daleko od pravdy.

VIDEO
Velmi vtipný a oblíbený vitarián LifeGenerator v akci. Zde porovnává dva světové TOP mixéry a odvěké konkurenty: Vitamix a Blendtec.

 

Mixér na ovoce zvládne vyrobit i zmrzlinu

Většina mixér na ovoce má dostatečný výkon na výrobu lahodného koktejlu i zmrzliny. Jediné, co je třeba přidat je trocha zmraženého ovoce a jogurt nebo smetanu. Následně jen mixovat a přidávat jogurt nebo smetanu a vymíchat do správné konzistence. Inspiraci na vynikající zmrzliny najdete také v mých receptech.

Mixér na smoothie versus odšťavňovač

Zastánci zdravé výživy často řeší otázku. Co je lepší. Mixér na smoothie, nebo odšťavňovač? Pravdou je, že oba mají své nesporné výhody a poslouží svému účelu.

V čem je hlavní rozdíl?

V případě odšťavňovače vyteče z přístroje čistá šťáva a uvnitř zůstane dužina, ze které už nelze nic vylisovat. Naopak u smoothie se celý obsah včetně dužiny rozmělní do hladka v mixéru. Smoothie je tedy více krémové a obsahuje i vlákninu.

Co si tedy vybrat? Záleží na tom co více potřebujete. Šťáva i smoothie mají své klady a zápory. Více se dočtete ZDE.

Slovo závěrem

Doufám, že máte nyní mnohem komplexnější představu o mixérech na ovoce a zeleninu a co s nimi lze provádět za kousky. Nesporně je tento spotřebič čím dál více nedílnou součástí každé moderní kuchyně. To je ve finále jedině dobře. Čím více lidí dá přednost lahodnému smoothie před mastnými a umělými jídly, tím lépe. Přeji vám příjemné a kreativní mixování.

 

 

 

 

ByKubaSalek

SMOOTHIE MAKER VS SMOOTHIE MIXÉR

Smoothie Maker je speciální sorta mixérů, která přišla na trh s boomem smoothie. Charakterizují ho menší rozměry a mobilita.

Příprava mixu je snadná, rychlá a maximálně efektivní. Na trhu najdete jednoduché modely za pár stovek korun, ale i vychytané kousky, které nabízí úžasný výkon i flexibilitu.

Výhodou je, že obsah netřeba nikam dále přelévat. Umixované smoothie můžete vzít rovnou s sebou. Do práce, do školy, prostě kamkoliv.

Láhev je ergonomicky navržena tak, aby se dobře držela i během sportovních aktivit.

Někteří výrobci nabízejí v balení několik lahví. Na pochoutce si tak může smlsnout celá rodina. Záleží na chuťových preferencích každého člena.

Malou nádobu ocení i single osoby, které nedisponují velkým obyvatelným prostorem. Láhve nezaberou příliš prostoru a lze je uložit do lednice. Bez problému je umyjete v myčce.

Výhodou je zpravidla také cena, která je oproti výkonným mixérům nižší.

Smoothie mixér je vzhledem více podobný klasickému mixéru. Jeho přidanou hodnotou je specializace na výrobu smoothie.

Výhodou oproti makeru je jeho výkonnost. Ta zaručuje tu nejlepší možnou výstupní kvalitu.

Pokud proti sobě postavíte nejlepší smoothie maker a nejlepší smoothie mixér na trhu, pak mixér vytvoří bezpochyby lahodnější a kvalitnější mix.

Je to hlavně výkon a vysoké otáčky, co umožňuje vytvářet ta nejlepší a nejemnější smoothie.

Mixér je charakteristický vysokou rychlostí otáček a výkonem. Obecně bývá oproti makeru o něco univerzálnější a zvládne toho více.

To ale nebývá vždy pravidlem, na trhu najdeme i makery, které zvládnou mnohem víc, než jen přípravu smoothie.

Výhodou mixéru je také větší nádoba. Můžete tak v jednom jediném mixu připravit dávku pro více lidí.

NÁKUP SI DOBŘE PROMYSLETE

TOP 10 MIÉRY_nákup

Investujte své peníze moudře.

Smoothie samozřejmě připravíte i v klasickém mixéru. Každopádně smoothie maker a smoothie mixér jsou něco jako NAVY SEALS mezi elitními jednotkami. Jsou nejlepší ve svém oboru. Navíc v mnoha případech zvládnou i jiné činnosti, než jen výrobu smoothie.

Smoothie mixéry i smoohtie makery jsou prostě vytvořeny speciálně tak, aby smoothie vytvořily co nejefektivněji a pohodlně.

Maker má navíc ještě tu výhodu, že si smoothie můžete odnést rovnou s sebou a vypít kdekoliv mimo domov. Pojďme ještě podrobněji zanalyzovat výhody smoothie makeru.

TIP: Zkuste si přípravu smoothie u známých, nebo v klasickém mixéru. Zažijte si výrobu na vlastní kůži a ochutnejte. Teprve pak poznáte, zde je smoothie tou cestou pro vás a zda investovat své peníze do nákupu specialisty.

JAK CHÁPAT SMOOTHIE MAKER?

1. V JEDNODUCHOSTI JE SÍLA

Tohoto hesla se přesně drží maker. Samozřejmě smoothie připravíte i v klasickém mixéru. Každopádně pokud jste líní, pohodlní a nemáte moc času, pak maker rozhodně oceníte. Je navržen maximálně jednoduše. Tak, abyste rychle rozbalili, umixovali a umyli a mohli s nápojem vyrazit za dobrodružstvím se jménem život.

2. SMOOTHIE VŠUDE S VÁMI

Maker má jednu obrovskou výhodu a tou je jeho mobilita. Umixujete nápoj a nádobu, v které jste mixovali si rovnou vezmete s sebou. Nemusíte tak po umixování řešit přelévání do jiné láhve, když zrovna chvátáte do práce, nebo do školy a jste v časové tísni.

3. NÁKLADY

Makery jsou na rozdíl od mixérů ve většině případů cenově dostupnější. Pokud se dobře díváte, na trhu najdete mnoho obstojných makerů pod 1000 Kč, které splní vaše očekávání.

V oblasti smoothie mixérů je to už trochu jiné kafe. I když i tady lze narazit na cenově dostupné a kvalitní kousky. Nikdy samozřejmě nebudou dosahovat kvalit jako Vitamix. Ale tohoto krále mixérů si může dovolit opravdu málokdo.

4. RYCHLÝ ÚKLID

Není nic snazšího, než umýt a uklidit. Dobře navržený maker po mixování snadno rozeberete, očistíte a uklidíte, takže o něm ani nebudete vědět. Je totiž kompaktní a skladný.

“Dobrá zpráva pro bordeláře a singles. Maker snadno uklidíte.”

5. V KUCHYNI O MAKER NEBUDETE ZAKOPÁVAT

Maker je natolik kompaktní, že nezabere téměř žádný prostor. V kuchyni o něm nebudete téměř vědět. Pokud disponujete opravdu malým prostorem jste také v pohodě. Maker snadno uskladníte v jakékoliv skříňce.

6. MAKER TOHO ZVLÁDNE MNOHEM VÍC

Výše jsme zmínili multifunkčnost smoothie mixérů. Faktem ale je, že více činností zvládne i většina lepších makerů. Hravě s nimi zvládnete přípravu pomazánek, sekání ořechů i jemných semínek, výrobu zmrzliny, krémů a podobně.

7. V OTÁČKÁCH JE SÍLA

Otáčky představují skutečnou sílu mixéru. Čím jsou vyšší, tím lépe a rychleji zpracujete veškeré ingredience. Navíc takovým způsobem, že vydolujete z daných potravin maximum živin.

Čím rychleji a silněji potraviny dokonale rozmixujete, tím více důležitých látek z nich dostanete. Dlouhý pobyt vašeho smoothie na vzduchu rozhodně nechcete, protože pak dochází k oxidaci a znehodnocení drahocenných živin.

8. DESIGN HRAJE ROLI

Když už vrazíte do mixéru svoje často nemalé peníze, nechtějte jen funkčnost. Určitě je dobré přizpůsobit svůj výběr i designu.

Volte proto mixér funkční, ale také ten, který vás chytá za srdce svým vzhledem a do kuchyně pěkně zapadne.

9. SUPERMANI NA TRHU

Jako v každé oblasti, tak i u mixérů najdete ty nejlepší z nejlepších. Leadery na trhu pak ostatní bedlivě sledují a snaží se je napodobit a někdy i dosáhnout jejich kvalit.

V případě makerů je současným leaderem Nutribullet, který je na svou velikost neskutečně výkonný a nabízí množství zajímavých funkcí navíc. K tomu všemu je i designově velice zdařilý.

Na poli smoothie mixérů v současné době kraluje Vitamix. Je to pomyslný král, mezi mixéry, který dokáže díky svým vysokým otáčkám a funkcím namixovat opravdové zázraky.

Samozřejmě nenabádám, abyste ihned běželi a koupili si ihned ty nejlepší na trhu. Pokud to ale se smoothie myslíte vážně, pak se investice do lepšího přístroje rozhodně vyplatí. Poznáte to nejen na kvalitě výsledného mixu, ale dlouhodobě i v životnosti přístroje.

ByKubaSalek

Banán – Borůvka – Sója smoothie

Soja smoothie

Šťavnatý, letní mix s borůvkovým nádechem. Netřeba přidávat další sladidla. Recept je od přírody dostatečně sladký.

Porce: 2

Ingredience:

 • 1+1/4 lehkého sojového mléka
 • 1/2 mražených borůvek
 • 1/2 mraženého banánu
 • 2 čajové lžičky přírodního sladidla(není nutné)
 • 1 lžíce vanilkového extraktu

Nakombinujte:

 1. Do mixéru dejte 1 hrnek mléka, borůvky, banán, sladidlo(pokud chcete) a vanilkový extrakt. Mixujte 20 – 30 vteřin do hladké konzistence.
 2. Přidejte další 1/4 hrnku mléka, pokud chcete více ředěný nápoj

Nutriční hodnoty:

125 kalorií, 1.5g tuky, 25g sacharidy, 3g proteiny

ByKubaSalek

Smoothie z jahod a kiwi

JahodaKiwiSmoothie

Zůstaňte sytí a imunní proti chorobám. Tento nápoj obsahuje vysoké množství vlákniny. Pokud použijete suroviny v kvalitě BIO, dostanete do organismu ještě více polyfenolů a vitamínu C.

Porce: 4

Ingredience:

 • 1+1/4 chlazeného jablečného džusu
 • 1 oloupaný banán
 • 1 kiwi oloupané
 • 5 mražených jahod
 • 1+1/2 lžíce medu

Nakombinujte:

džus, banán, kiwi, jahody a med. Umixujte do hladka.

Nutriční hodnoty:

87kcal, 0.3g tuky, 22g sacharidy, 0.5g proteiny