SMOOTHIE MAKER VS SMOOTHIE MIXÉR

ByKubaSalek

SMOOTHIE MAKER VS SMOOTHIE MIXÉR

Rate this post

Smoothie Maker je speciální sorta mixérů, která přišla na trh s boomem smoothie. Charakterizují ho menší rozměry a mobilita.

Příprava mixu je snadná, rychlá a maximálně efektivní. Na trhu najdete jednoduché modely za pár stovek korun, ale i vychytané kousky, které nabízí úžasný výkon i flexibilitu.

Výhodou je, že obsah netřeba nikam dále přelévat. Umixované smoothie můžete vzít rovnou s sebou. Do práce, do školy, prostě kamkoliv.

Láhev je ergonomicky navržena tak, aby se dobře držela i během sportovních aktivit.

Někteří výrobci nabízejí v balení několik lahví. Na pochoutce si tak může smlsnout celá rodina. Záleží na chuťových preferencích každého člena.

Malou nádobu ocení i single osoby, které nedisponují velkým obyvatelným prostorem. Láhve nezaberou příliš prostoru a lze je uložit do lednice. Bez problému je umyjete v myčce.

Výhodou je zpravidla také cena, která je oproti výkonným mixérům nižší.

Smoothie mixér je vzhledem více podobný klasickému mixéru. Jeho přidanou hodnotou je specializace na výrobu smoothie.

Výhodou oproti makeru je jeho výkonnost. Ta zaručuje tu nejlepší možnou výstupní kvalitu.

Pokud proti sobě postavíte nejlepší smoothie maker a nejlepší smoothie mixér na trhu, pak mixér vytvoří bezpochyby lahodnější a kvalitnější mix.

Je to hlavně výkon a vysoké otáčky, co umožňuje vytvářet ta nejlepší a nejemnější smoothie.

Mixér je charakteristický vysokou rychlostí otáček a výkonem. Obecně bývá oproti makeru o něco univerzálnější a zvládne toho více.

To ale nebývá vždy pravidlem, na trhu najdeme i makery, které zvládnou mnohem víc, než jen přípravu smoothie.

Výhodou mixéru je také větší nádoba. Můžete tak v jednom jediném mixu připravit dávku pro více lidí.

NÁKUP SI DOBŘE PROMYSLETE

TOP 10 MIÉRY_nákup

Investujte své peníze moudře.

Smoothie samozřejmě připravíte i v klasickém mixéru. Každopádně smoothie maker a smoothie mixér jsou něco jako NAVY SEALS mezi elitními jednotkami. Jsou nejlepší ve svém oboru. Navíc v mnoha případech zvládnou i jiné činnosti, než jen výrobu smoothie.

Smoothie mixéry i smoohtie makery jsou prostě vytvořeny speciálně tak, aby smoothie vytvořily co nejefektivněji a pohodlně.

Maker má navíc ještě tu výhodu, že si smoothie můžete odnést rovnou s sebou a vypít kdekoliv mimo domov. Pojďme ještě podrobněji zanalyzovat výhody smoothie makeru.

TIP: Zkuste si přípravu smoothie u známých, nebo v klasickém mixéru. Zažijte si výrobu na vlastní kůži a ochutnejte. Teprve pak poznáte, zde je smoothie tou cestou pro vás a zda investovat své peníze do nákupu specialisty.

JAK CHÁPAT SMOOTHIE MAKER?

1. V JEDNODUCHOSTI JE SÍLA

Tohoto hesla se přesně drží maker. Samozřejmě smoothie připravíte i v klasickém mixéru. Každopádně pokud jste líní, pohodlní a nemáte moc času, pak maker rozhodně oceníte. Je navržen maximálně jednoduše. Tak, abyste rychle rozbalili, umixovali a umyli a mohli s nápojem vyrazit za dobrodružstvím se jménem život.

2. SMOOTHIE VŠUDE S VÁMI

Maker má jednu obrovskou výhodu a tou je jeho mobilita. Umixujete nápoj a nádobu, v které jste mixovali si rovnou vezmete s sebou. Nemusíte tak po umixování řešit přelévání do jiné láhve, když zrovna chvátáte do práce, nebo do školy a jste v časové tísni.

3. NÁKLADY

Makery jsou na rozdíl od mixérů ve většině případů cenově dostupnější. Pokud se dobře díváte, na trhu najdete mnoho obstojných makerů pod 1000 Kč, které splní vaše očekávání.

V oblasti smoothie mixérů je to už trochu jiné kafe. I když i tady lze narazit na cenově dostupné a kvalitní kousky. Nikdy samozřejmě nebudou dosahovat kvalit jako Vitamix. Ale tohoto krále mixérů si může dovolit opravdu málokdo.

4. RYCHLÝ ÚKLID

Není nic snazšího, než umýt a uklidit. Dobře navržený maker po mixování snadno rozeberete, očistíte a uklidíte, takže o něm ani nebudete vědět. Je totiž kompaktní a skladný.

“Dobrá zpráva pro bordeláře a singles. Maker snadno uklidíte.”

5. V KUCHYNI O MAKER NEBUDETE ZAKOPÁVAT

Maker je natolik kompaktní, že nezabere téměř žádný prostor. V kuchyni o něm nebudete téměř vědět. Pokud disponujete opravdu malým prostorem jste také v pohodě. Maker snadno uskladníte v jakékoliv skříňce.

6. MAKER TOHO ZVLÁDNE MNOHEM VÍC

Výše jsme zmínili multifunkčnost smoothie mixérů. Faktem ale je, že více činností zvládne i většina lepších makerů. Hravě s nimi zvládnete přípravu pomazánek, sekání ořechů i jemných semínek, výrobu zmrzliny, krémů a podobně.

7. V OTÁČKÁCH JE SÍLA

Otáčky představují skutečnou sílu mixéru. Čím jsou vyšší, tím lépe a rychleji zpracujete veškeré ingredience. Navíc takovým způsobem, že vydolujete z daných potravin maximum živin.

Čím rychleji a silněji potraviny dokonale rozmixujete, tím více důležitých látek z nich dostanete. Dlouhý pobyt vašeho smoothie na vzduchu rozhodně nechcete, protože pak dochází k oxidaci a znehodnocení drahocenných živin.

8. DESIGN HRAJE ROLI

Když už vrazíte do mixéru svoje často nemalé peníze, nechtějte jen funkčnost. Určitě je dobré přizpůsobit svůj výběr i designu.

Volte proto mixér funkční, ale také ten, který vás chytá za srdce svým vzhledem a do kuchyně pěkně zapadne.

9. SUPERMANI NA TRHU

Jako v každé oblasti, tak i u mixérů najdete ty nejlepší z nejlepších. Leadery na trhu pak ostatní bedlivě sledují a snaží se je napodobit a někdy i dosáhnout jejich kvalit.

V případě makerů je současným leaderem Nutribullet, který je na svou velikost neskutečně výkonný a nabízí množství zajímavých funkcí navíc. K tomu všemu je i designově velice zdařilý.

Na poli smoothie mixérů v současné době kraluje Vitamix. Je to pomyslný král, mezi mixéry, který dokáže díky svým vysokým otáčkám a funkcím namixovat opravdové zázraky.

Samozřejmě nenabádám, abyste ihned běželi a koupili si ihned ty nejlepší na trhu. Pokud to ale se smoothie myslíte vážně, pak se investice do lepšího přístroje rozhodně vyplatí. Poznáte to nejen na kvalitě výsledného mixu, ale dlouhodobě i v životnosti přístroje.

About the author

KubaSalek administrator

Moje jméno je Kuba a zdravému životnímu stylu a výživě se věnuji už několik let. Jsem vlastníkem certifikátu výživového poradce společnosti Nutris. Rád se podělím o své zkušenosti z oboru s každým, kdo má zájem. Pevně věřím, že palivo, které do sebe dáváme ovlivňuje nejen naše tělo, ale i způsob myšlení a vidění světa.